Сепак била виновна Лејди Гага

Се појавија детали за распадот на врската меѓу холивудската двојка Бредли Купер и Ирина Шајк.

Иако со месеци се претпоставуваше , веста за распадот на врската меѓу актерот Бредли Купер и манекенката Ирина Шајк, ги изненади фановите кои се надеваа дека станува збор за озборување , поттикнато од настапот на Бредли со Лејди Гага ноќта на Оскарите. Според американските таблоиди , бредли се оддалечил од Ирина уште на снимањето на филмот со Лејди Гага ,,Ѕвездата е родена”.

Снимањето траело доста долго ,а Бредли , освен што ја носеше насловната улога , беше еден од сценаристите и режисер на филмот.

Уште за време на снимањето на филмот Бредли се дистанцирал од Ирина , но бидејќи го кријат семејсниот живот , до минатата недела кога таа ја напушти заедничаката куќа , не се знаеше за проблемите меѓу нив.

Огромниот број нивни фанови за ваквата разделба по четиригодишна врска во која ја имаат и двегодишната ќерка , ја обвинуваат Лејди Гага.

Таа се огласи и преку Твитер и на сите кои и праќале отровни пораки им напиша да ја остават на мир и да не ги интересира нејзиниот живот и врските.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер