Како изгледа новиот стан на Џеф Безос од 80 милиони долари?(ВИДЕО)

Основачот на Амазон и најбогат човек на светот неодамна купи три стана во Њујорк , кои имаат поглед на Медисон Сквер Гарден.

Неговата нова колекција на недвижности вклучува пентхауси на три ката , како и уште два стана под нив. Според Вол Стрит Џурнал , најбогатиот човек на светот за тие 1 600 квадрати издвоил 80 милиони долари, што е една од најскапите трансакции со недвижности годинава во Њујорк.

Триплексот ги зафаќа 22. , 23. и 24 . кат , а самиот пентхаус на нагорниот кат има пет спални соби и четири бањи. Освен тоа , има приватен лифт , голема сала за танцување , библиотека со камин , како и планетариум , што се претвора во огромна тераса со поглед на Емпајер Стејт Билдинг.  

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер