Неда Украден позира во бикини , никој не верува дека има 68 години (ФОТО)

По настапот на фестивал во Водици , на хрватското приморје , познатата поп пејачка Неда Украден ја отвори сезоната на капење.

Екс Ју музичката ѕвезда на Инстаграм објави фотогхрафија во бикини и ги воодушеви фановите.

,,Дојде време да се проба морето. Убавина на оваа жештина.” , напиша Украден на  Инстаграм и ја сподели фотографијата со своите 370 000 следбеници.

Нејзините фанови во бројните коментари ја пофалија за изгледот. Најголем број на коментарите се однесува дека никој не би и дал полни 68 години .

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер