Ф1 болид налета на маханичар покрај патеката (ВИДЕО)

Поранешен возач на Формула 1 пребргу влезе во боксот и со болидот удри во еден од механичарите.

За време на трката на Индикар во Тексас, за малку е избегната трагедија. Поранешниот возач на Формула 1, Такума Сато со болидот удри во механичарот на својот тим Крис Велч , но за среќа без сериозни последици.

Видеото изгледа многу посериозно отколку она што го констатирале докторите дека Велч минал само со модринки и набиеници. Механичарот бил во шок по ударот , но набргу се повратил.

притисни ентер