Шпанецот Писонеро нов тренер на европскиот ракометен шампион Вардар

Двојниот европски ракометен шампион Вардар останува доследен на традицијата и ја продолжува соработката со шпанските стратези.

Од денеска нов предводник на ракометниот шампион Вардар е 46 годишниот Шпанец Давид Хозе Писонеро.

Раководството на црвено црните експресно ја заврши потрагата по нов тренер по заминувањето на Пародно на селекторската функција во Египет.

По Раул Гонзалес и Роберто Парондо,  досегашниот предводник на Ваљадолид е  третиот Шпанец   на кормилото на Вардар.

притисни ентер