Фото: Хамилтон не си прв, втор си !??

Скандал во светскиот шампионат во Формула 1 на Гран прито во Канада.

Револтираниот возач на Ферари Себатсијан Фетел кој низ целната линија мина како првопласиран го замени својот за бројот на Луис Хамилтон од Мерцедес по трката за Големата награда на Монтреал.

Фетел беше казнет со дополнителни 5 секунди поради „небезбедно“ враќање на патеката , што го чинеше победа на Трката во Монтреал.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер