Бекот на Рапторс доби седум копчиња на лицето и остана без заб (ВИДЕО)

По повеќе од сто натпревари во сезоната речиси сите кошаркари вио НБА се помалку или повеќе повредени.

На овој попис се придружи и Фред ВанВлит , на натпреварот каде Торонто славеше за водство од 3:1 над Голден Стејт , со резултат од овој натпревар 105:92. Тој важи за силен бек во тимот на Репторси , со задача да го контролира Стивен Кари.

Но , ВанВлит настрада кога Кари воопшто не беше во игра. Во контакт со неговиот чувар Шон Ливингстон , тој со цела сила го погоди со лактот во лицето и тоа пред крај на натпреварот.

По овој удар ВанВлит остана на паркетот со лицето во крв. Подоцна докторите му ставија седум копчиња , а дополнително ќе треба да си го смени и целосно искорнатиот заб.

притисни ентер