Се за ѕвездата: Добива стан и бесплатно доживотно да се храни во ресторан , само да го потпише договорот

НБА ѕвездата на Торонто Рапторс, Кави Леонард, во доигрувањата на оваа сезона има импозантна статистика.

31,2 поени по натпревар, 8,8 скокови, 3,8 асистенции и 50,7% шут. Со оваа статистика Кави Леонард е најдобриот играч , кој го доведе тимот на Рапторси во првото НБА финале. Тимот сака да ја задржи ѕвездата , која цела сезона се подготвува да премине во Лос Анџелес.

ќНо жителите на Торонто се борат за да го задржат и бу даваат скапи подароци. така , една градежна компанија му подарува луксузен стан, вреден милиони долари.

И сопствениците на ресторани во Торонто не ја пуштаат ѕвездата да се врати во Калиформнија. Тие му понудија доживотно да се храни кај нив без да плати , а на влезот на секој таков ресторан има налепница . #KawineAndDine .

притисни ентер