Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кавадарци – Прилеп пред Плетвар

Патниот правец Кавадарци – Прилеп пред преминот Плетвар е затворен за сообраќај поради вршење увид од сообраќајна незгода.

Како што соопшти АМСМ, прекинот во одвивањето на сообраќајот е настанат од 11:15 часот. 

притисни ентер