Османи: Вчерашната одлука на претседателот ги вознемири сите

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека ДУИ е загрижен по одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер