Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе виде во претпладневните часови   сончево со умерена облачност.

Во попладневните часови ќе имаме  променливо облачно и нестабилно  време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во југоисточните делови на Македонија.

Минималната температура ќе биде помеѓу 4 и 12, а максималната ќе достигне од 20 до 28 степени.

Во Скопје, сончево со умерена облачност, попладне со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Со температура од 8 до 24 степени.  

30 дневен притвор за Боки 13

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е остварено, на Бојан Јовановски- Боки 13 му е одреден 30 дневен притвор од страна на Кривичниот суд. Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Одземен и е мобилниот телефон на Катица Јанева

Oобвинителството за организиран криминал вечерва во рамките на претресите за случајот со рекетот од 1,5 милиони евра, било и во домот на Катица Јанева, специјалната јавна обвинителка што денеска си поднесе оставка

Повеќе информации во видеото.

Заврши распитот на Кичеец, во тек е распитот на Боки 13

Пред околу половина час заврши распитот на втроосомничениот во случајот, Зоран Милевски – Кичеец.

Повеќе информации во видеото.

притисни ентер