Задутре ќе биде претставена најпрестижната Шкода (ВИДЕО)

Во четврток во Братислава Шкода ќе го претстави обновениот Суперб , како и уште неколку изненадувања.

Освен што го подготви својот нов електричен модел за промоцијата , Шкода се реши на крајот на мај да претстави бројни изненадувања поврзани со Суперб.

За прв пат Суперб ќе добие уште една каросериска изведба , а ќе биде претставен и караван верзијата , односно Суперб Скаут. Овој модел не звучи привлечно , но од Шкода се убедени дека има голем интерес за ваков тип возила и предност пред конкурентите во прв ред од Олроуд на Ауди.

Освен новите ЛЕД светла , Суперб добива и плаг-ин хибридна верзија со 215 Кс максимална сила и 50 километри со едно полнење. Она што е интересно е луксузната верзија Laurin&Klement.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер