Наводната љубовница на Путин родила близнаци – вонредна состојба во болницата

Поранешната руска гимнастичарка Алина Кабајева , која важи за долгогодишна љубовница на рускиот прњетседател Владимир Путин , роди близнаци.

Веста не ја потврди ниту поранешната олимписка победничка , ниту Кремљ од каде не го коментираат личниот живот на претседателот. 36 – годишната Кабајева според извори на кои се повикуваат светските медиуми , на почетокот на месецов родила две машки бебиња. Породувањето било извршенио во луксузна приватна клиника во Москва , каде тој ден бил испразнет цедлиот четврти кат на клиниката.

Московскиот весник ,,Московскиј Космолетс” ја објави веста за раѓањето на близнаците , но набргу веста била тргната од нивниот сајт. Истражувачкиот новинар Сергеј Канев се повикува на болнички извори и тврди дека Кабајева ги родила бебињата со царски рез , а на клиниката тој ден имало голем број агенти на безбедносните служби.

,,Половина од медицинскиот персонал бил исфрлен од родилната сала.” , му изјавил неименуван извор на Канев. При породувањето бил и познат италијански доктор , кој заедно со директорот на клиниката , академик Генадиј Сукик , ја породил Кабајева.

Руските медиуми не ја објавија оваа вес , освен еден портал во сопственост на Александар Карманов. Поранешната гимнастичарка , која е блиска до разведениот Путин повеќе од десет години , не се појавувала во јавност од октомври минатата година.

Супер-татко со неверојатен скок го спаси синчето од давење (ВИДЕО)

Американец изведе ,,Суперменски скок” преку оградата во базен за да си го спаси едногодишното синче.

Алберт Пасаванти вели дека во еден момент му проработел татковскиот инстинкт кога неговото синче Роко падна во базенот во нивната куќа во Палм Каунти на Флорида.

Малото бебе поминало незабележано преку полуотврената врата на базенот и во обид да ја фати топката , се лизна и падна . Таткото веднаш скокна преку оградата и го спаси малиот Роко.

,,Истата секунда кога тоа ќе го видите , добивате сила на Супермен и тргнувате. Воопшто не ми текна да одам од околу.” изјави таткото за локалните телевизии.

Снимката стана вирална и предизвика воодушевување на социјалните мрежи.

Најлуксузната Тојота со неверојатен додаток -,,прашко"(ВИДЕО)

Со години Тојота во својата класа на луксузни лимузини ги достигнува германските производители , па во некои делови и ги надминува.

Новата лимузина на Тојота наречена Century има луксуз и комфор , а во неа прв се возеше директорот на компанијата , додека еден модел му е подарен и на јапонскиот цар.

Задржан е класичниот дизајн , а моторот е хибридизиран за разлика од претходните три серии на оваа лимузина. Сиопственикот на оваа лимузина секогаш е возен , па затоа на задните седишта има систем за максимален комфор.

Чини над 150 000 евра , а во опремата е додаден и еден ,,прашко” , чистач за прашина , зашто речиси нечујната лимузина , според јапонските стандарди, не би требало да се чисти со правосмукалка.

Порше какво ретко кој може да замисли (ВИДЕО)

Порше е симбол на престиж и луксуз со своите популарни спортски модели , но своевремено имале производство и за широките народни маси.

Моделот Ц88 бил развиен за потребите на кинеската влада за производство на семеен автомобил. Ова се случувало во 1994 година кога кинеската влада побарала од пет врвни автомобилски компании да понудат модел на семеен автомобил.

Најдобриот од нив требало да почне да се произведува под кратенката FAW.Но, во меѓувреме кинеските власти се предомислиле и почнале во 1996 со сопствено производство со ограничен увоз на автомобили од странство. Моделот на Порше е со Ц како почетна буква на China , а 88 во кинеската култура означува среќа и богатство.

Од Порше понудиле три модели , од кои најпрестижниот имал 405 сантиметри должина и 163 широчина со 1.1 мотор со сила од 68 Кс. За 16 секунди диостигнувал до 100км/час со максимални 165 км/час. Трошел под 6 литри бензин на 100 км.

Интересно е дека уште тогаш Порше понудил целосна опрема како АБС и воздушни перничиња. Планот бил Порше да произведе половина милион примероци годишно од Ц88.

Овој модел е изложен во музејот на Порше , а концептот подоцна и бил продаден на Индија.

притисни ентер