Атлетичарот Усеин Болд го претстави својот прв електричен автомобил (ВИДЕО)

Легендарниот атлетичар Усеин Болд , откако се покажа дека е успешен во спортот , сега си ја проиба асреќата и во автоиндустријата.

Најбрзиот човек на светот , повеќекратен победник на 100 и 200 метри , се реши да не промовира најбрз автомобил , тука еден од најпрактичните. Името на електричниот авотмобил е Болт Нано.

Беше претставен ан саемот за технологија Виватек во Париз , а промоцијата се случува откако Болт успешно ги претстави своите скутери и тротинети на електричен погон. Автомобилот има простор за две лица , со компактни димензии и погоден за паркирање во урбани средини.  

Техничките податоци се уште не се познати , освен дека батериите лесно ќе се менуваат и ќе има почетна цена од 9 999 долари.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер