Холивудскиот хотел на развратот – сите ѕвезди правеле скандали во него (ВИДЕО)

И додека на странците самиот Холивуд им е поим за забава и разврат , за локалните жители единственото место за тоа е хотелот ,,Шато Мармонт”.

Овој хотел има долга историја на хедонизам , а огромен бројнафери се поврзани со него. така на пример познато е дека уште натали Вуд како малолетна во базенот ги заведувала своите љубовници.

Скарлет Јохансон таму била видена среде секс во лифт со Бенисио дел Торо. Џони Деп , пак се фалел дека со неговата тогашна девојка Кејт Мос ,,ги пробале” сите 63 соби.

Шефот на славното студио , Колумбија Пикчрс ,Хари Кон,  уште во триесетите години на минатиот век таму имал личен апартман за да се забавува со старлетите. Мармонт е всушност замок во француски стил над Сансет булеварот во западен Холивуд.

Сепак и во овој хотел не може да се преминат некои граници. Така , од него биле исфрлени Ворен Бити , Линдзи Лохан и Бритни Спирс . Лохан направила сметка од 46 000 долари , која не можела да ја плати , а Бритни ја размачкала храната што ја нарачала по целото лице.

Комичарот Џон Белуши почина во еден од хотелските бунгалови по петдневна забава.

Хотелот е пуштен во употреба пред точно 90 години , 1929 . По тој повод авторот Шон Леви ја објави книгата ‘Marmont, The Castle On Sunset’ во која раскажува до детали за најлудите забави .

Во хотелот престојувале и правеле скандали сите големи ѕвезди за изминатиот речиси еден век. Од Мерлин Монро и пол Њумен до Монтгомери Клифт и Ентони Перкинс, кој таму можел да им се препушти на момчињата.

Принцезата на Монако , Грејс Кели , во своите актерски денови барала од рецепцијата да и кажат во кои соби има мажи за да ги нападне.

Хотелот и натаму го одржува стилот и во него Бијонсе и Џеј-Зи ја прават традиционалната  афтер Оскаровска забава , која се одржува во гаражата на хотелот.  

Видео: Погледнете како изгледа островот за богати и славни во Мајами

Островот на милионерите е приватен остров на кој живеат само 42 луѓе а има 34 куќи.

Се работи за Индијан Крик Вилиџ во заливот Вискејн во Мајами а некои од неговите жители се супермоделот Адријана Лима, пеаќот Хулио Иглесиас и инвеститорот Карл Ајкан.

Островот е обезбедуван од приватна полиција а секоја куќа е сместена во првиот ред до морето за сите да можат да уживаат во погледот.

Центарот има и игралиште за голф а куќите од овој комплекс ретко се наоѓат на продажба.

Моментално се продава само една и тоа за 24 милиони долари.

Неверојатна приказна,го проголтала вереничкиот прстен додека спиела

Јена Еванс од Калифорнија завршила на операција откако во сон го проголтала сопствениот веренички прстен.

Таа сонувала дека со вереникот Боби се на вечерен воз на кој има група негативци .

Вереникот во сонот и рекол дека треба да го проголта прстенот за негативците да не го одземат. Таа го ставила прстенот во уста, го проголтала и се напила чаша вода. Во теј момент се пробудила, сфатила дека се работи за сон и продолжила да спие.

Кога утрото се разбудила видела дека и го нема прстенот. Тогаш таа сфатила дека не баш се било сон...

„Го разбудив мојот вереник и му реков дека сум го проголтала прстенот. Мислам дека не ми поверува веднаш. Долго време се смеевме а потоа и се јавивме на мојата мајка а тогаш уште посилно се смеевме“ раскажува Јена на својот Фејсбук профил.

Таа потоа отишла во болница каде што ја снимале и откриле дека навистина има прстен во нејзиниот стомак.

Докторите ја успале Јена и со ендоскопија го извадиле прстенот кој му го дале на вереникот Боби.

Боби и го дал прстенот на Јена а таа му ветила дека никогаш повеќе нема да го загуби.

„Абарт 595 Писта“ е златна средина

Новиот модел е замислен како опција помеѓу стандардниот „595“ и поскапата верзија „Туризмо“.

„Абарт“ ја претстави „Писта“ верзијата на моделот „595“ кој е заснован на „Фиат 500“. Произведувачот соопшти дека овој автомобил во поглед на цената е позициониран измеѓу базичната верзија на „595“ и „595 Туризмо“.

Сепак „595 Писта“ има мотор со иста јачина како и „Туризмо“. Тоа значи дека под хаубата се наоѓа 1.4 литарски турбо- бензин мотор со165 коњски сили.

Силата на предните тркала се пренесува преку автоматизиран мануелен менувач кој во суштина работи како автоматик но брзините можат да се менуваат и рачно.

Од „Абарт“ се пофалија дека овој автомобил во петта брзина забрзува од 80 до 120 км/ч за 7,8 секунди а неговата максимална брзина е 218 км/ч.

За „595 Писта“ да може безбедно да запре ставени се специјални сопирачки со дискови чиј пречник е 264 мм напред и 240 мм назад.

притисни ентер