Познат е наследникот на Бен Афлек за улогата на Бетмен

Актерот кој ќе гио замени Бен Афлек во улогата на Бетмен во најновото продолжение, е Роберт Патисон.

Филмот ќе почне да се прикажува на 25 јуни 2021. , а денеска е објавен носителот на главната улога во филмот наречен ,,Витез на темнината” .  Бен Афлек беше последниот Бетмен , кој оваа улога ја одигра во 2017 .

Следен на ред за улогата на Брус Вејн е 33 – годишниот британски актер Роберт Патисон. Тој , според британските медиуми се уште е во преговори со режисерот Мат Ривс , но иако имало и други кандидати за Бетмен , Патисон е сигурниот добитник на улогата.

Уште во јануари беше објавено дека Бен Афлек нема да ја игра улогата на Бетмен во новото продолжение на акцискиот херој , па беше побаран помлад актер кои би имал околу 30 години.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер