Фото: Бела на црвениот тепих

Атрактивната манекенка Бела Хадид ги засени сите на црвениот тепих.

Трета вечер на филмскиот фестивал во Кан, прва прошетка на сексапилната Бела Хадид.

Синоќа во Кан беше одржана премиерата на филмот „Rocketman" за легендарниот Елтон Џон.

Покрај ѕвездите Тарон Егертон и самиот Елтон Џон по црвениот тепих се прошета и популарната „Хадид сестра“. Бела според многумина беше најубавата на црвениот тепих.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер