Ева Херцигова ги збуни сите на вечерата во Кан (ФОТО)

Поранешната манекенка, Ева Херцигова во Кан се појави во целоснио проѕирен фустан , а годините не и пречеа да покаже дека уште е во форма.

Ева Херцигова (46) беше специјална гостинка на вечерата што синоќа се одржа во луксузниот ресторан Fred l'Ecailler во Кан , а ја организираа модната куќа Диор и магазинот Вог Париз.

Чешката убавица за овој настан се облече во фустан проѕирен во горниот дел , па не зачудува што на вечерата сите зборувале за неа.

Ева на Филмскиот фестивал во Кан дојде како заштитно лице на куќата Диор , а со својата појава покажа дека на прагот на 47. година изгледа исто гламурозно како и на врвот на својата слава како топ манекенка.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер