Почна ,,соблекувањето” на новиот БМВ од серијата 1 (ФОТО)

БМВ на социјалните мрежи објави фотографии одсимнувањето на камуфлажата од новиот автомобил од серијата 1 .

На фотографиите веднаш се забележуваат големите разлики во однос на претходникот. ЛЕД светслата имаат поинаков облик . Новини ќе има и во силата на моторот за кој се претпоставува дека ќе биде  135i xDrive, што дава 306 Кс и 450 Нм.

Во внатрешноста е забележителен дигиталниот кокпит со бројни можности за индивидуализација  , додека другите детали потсетуваат на серијата 3.

Премиерата на новата серија на БМВ , 1 е закажана на 27 мај .

Заинтересираните ќе може да ја видат на саемот во Франкфурт , а почетокот на продажбата се предвидува за крајот на годинава и почетокот на следната.

притисни ентер