Премиерот Заев на прво претседателско кафе кај претседателот Пендаровски во вила Водно

Премиерот Зоран Заев денеска е на прво претседателско кафе кај претседателот Пендаровски во вила Водно.

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена.

Денеска портпаролот на Владата , Миле Бошњаковски потврди дека ќе биде генерален секретар во кабинетот на Пендаровски.

Пред вилата Водно е Јулијана Николовска.

притисни ентер