Американец паднал од ѕиднините на Дубровник

Американски турист попладнево околу 16 часот паднал од ѕидините на Дубровник.

На терен се службите за итната помош и полицијата , какои пожарникари. Туристот го преживеал падот , но за сега не е познато колкави се повредите.

Увидот е во тек.

притисни ентер