Дневен хороскоп за 17.5.2019 година

Дневен хороскоп за петок , 17. мај 2019 година. 

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Веројатно е дружење со по малку мистични луѓе на необично место.

Кариера

Оние чија работа е поврзана со настапи или со публика , денеска ќе имаат шанса за да ги покажат своите таленти.

Здравје

Вежбајте правилно дишење.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Веројатно ќе бидете растргнати меѓу саканата личност и еден член на своето семејство .

Кариера

Денеска ќе се обидете да се оддалечите од деловните теми , колку е можно повеќе. Некои ќе заминат во теретана , а некои на пливање.

Здравје

Време е за релаксирање.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Цел ден со леснотија ќе воспоставувате контакти со луѓето , па секако излезете на кафе и прошетајте се. Тоа ќе ви го освежи денот.

Кариера

Знаете дека добро ви оди и немате потреба премногу да размислувате за работата.

Здравје

Минете го денот во друштво.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Вашата љубовна самодоверба ќе биде на завидно ниво. затоа малку ќе ве збуни чувствителноста на партнерот.

Кариера

Можете да преминете преку се што ќе ве снајде. Затоа не правете проблеми таму каде што всушност и ги нема.

Здравје

Имајте доверба во себе.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Вешите лични односи денеска ќе бидат во чувствителна фаза кога треба да покажете толеранција, внимание и сочуство.

Кариера

Опуштањето пред крајот на работната недела навистина ве радува Сосема ќе заборавите на работата.

Здравје

Почнете да спортувате.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Во вториот дел од денот ќе сфатите дека не е потребно да инсистирате на своите барања. Ќе бидете во рамнотежа , а врската ќе се подобри.

Кариера

Не ви е сосема јасно што се очекува од вас , па ќе размислувате за тоа и за своите цели.

Здравје

Пијте повеќе течности.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Денеска конечно ќе дојде до подобрување на приватните односи , а тоа ќе ви разбуди надеж дека може да биде уште подобро.

Кариера

Работата никако не ви се вклопува во денешниот ден кога сакате да се посветите на себе, на она што го сакате или на некои внатрешни превирања.

Здравје

Не се споредувајте со другите.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Вашиот љубовен живот ќе продолжи да се развива на многу убав начин . Тоа ќе ве мотивира на уште повеќе активности.

Кариера

Се чини дека се се равива и подобро од очекувањата. Малку повеќе ангажман денеска ќе биде поврзан со колегите.

Здравје

Внимавајте на прехлада.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Уживањата во друштвото на саканата личност ќе ги споите со гурманско уживање. На дневен ред е скара.

Кариера

Пред вас се многу нови амбициозни планови кои ве радуваат. размислувате што уште можете да постигнете.

Здравје

Искористете го денот.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Можеби ќе се измачувате од своите црни мисли , но ако и се препуштите на ведрината на саканата личност, се ќе биде во ред.

Кариера

Пред вас доаѓа нова работна недела,откако оваа ја завршивте  со половичен резултат. За следната знаете дека ќе има предизвици. Подгответе се и вежбајте дипломатија.

Здравје

Побарајте хумористични содржини.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Загриженоста поради состојбата на еден пријател ќе биде главна тема за разговор со саканата личност.

Кариера

Верувате дека следните работни денови ќе може да се потпрете на своите колеги. Делумно сте во право.

Здравје

Вежбајте јога.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Ќе успеете да се опуштите од малите љубовни грижи. Денешниот ден ќе ја врати ведрината во вашите интимни односи.

Кариера

Денеска една млада личност од работа би можела да ви ги довери своите стравови и сомневања.

Здравје

Наполнете ги батериите со лесна гимнастика.

Никол ги покажа своите облини на јахта во Капри (ФОТО)

Поранешната пејачка на групата Пусикет Долс , Никол Шерзингер (40 ) се одмора на италијанскиот остров Капри.

Некогашната пејачка на познатата група Pussycat Dolls и член на жирито во ,,Фактор Икс” , ужива со друштво на јахта , каде ја уловија папараците. Ја снимија додека се одмора во жолто бикини , кое ја открива нејзината беспрекорна фигура.

Иако се смета за една од најубавите жени на светот , црнокосата Никол вели дека имала долго време проблеми со самодовербата и не бикла воопшто задоволна од својот изглед.

Oсвен што страдала од булимија , таа била опседната со вежбање. ,,Толку ги мразев своите широки кукови , што се будев среде ноќ и одев да вежбам.” , призна Шерзингер пред неколку години. сега зборува поинаку.

,, Сакајте се и прифатете се себеси. И немојте да се одречете од храна , но јадете умерено .Тоа е единствениот исправен рецепт. “ , им порачува Никол на жените кои се борат со сопствената несигурност.  

Која ќе биде првата жена на Месечината ?

Од илјадниците пријавени на повикот на НАСА , само една жена ќе може да се качи на Месечината.

Дванаесет жени се во најтесниот избор и една од нив прва ќе стапне на Месечината до 2024 , до кога САД се обврзаа да испратат екипаж на нашиот сателит , додека НАСА се обврза дека меѓу нив ќе има и една жена. Имаат меѓу 40 и 54 години и се со различни занимања , а се избрани од НАСА меѓу илјадниците кандидатки од целиот свет.  

На почетокот на мисиите на НАСА на Месечината беа регрутирани исклучиво мажи. До сега 12 се прошетале по површината меѓу 1969 и 1972 . Првата жена во вселената во САД беше Сали Рајд во 1983 година. Меѓу избраните 12 жени , четири се издвојуваат според младиста и искуството. Имаат од 40 до 41 година и се со претходно искуство.

Ан МекЛеин до крајот на јуни ќе биде на Меѓунариодната вселенска станица и е воен пилот на хеликоптер. Во тесниот избор се и инженерката Кристина Кох, биологот Џесика Меир и поранешниот пробен пилот на воени ловци Никола Ман, која учествувала и во војните во Ирак и Авганистан.

Во рамкитена мисијата Аполо меѓу 1969 и 1972 , НАСА испрати шест мисии со човечки екипаж на Месечината , а сега најавуваат дека ќе бидат први во 21. век , што ќе ги вратат луѓето на земјиниот сателит.

Ужасна снимка на двајца мажи кои се изживуваат врз маче (ВИДЕО)

Британското здружение за заштита на животните почна истрага за да се дознае идентитетот на двајца мажи , од кои едниот на брутален начин се изживува врз маче и другиот , кој се смее.

Активистите на  RSPCA почнаа истрага во областа Вест Мидландс за да го открие идентитетот на двајцата мажи од кои еднииот се изживува врз маче , а другиот се смее на тоа. Мажот го фрла мачето преку глава , како да е топка , а потоа го удара по главата и го фрла на креветот , на што другиот се смее.

Ова видео беше објавено на социјалните мрежи и предизвика ужас во Британија.

притисни ентер