Попладнево во Вила Водно средба меѓу Пендаровски и Заев

Попладнево претседателот Стево Пендаровски ќе биде домаќин на премиерот Заев во Вилата Водно.

Тоа ќе биде нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена.

 Пред вилата водно е Јулијана Николовска.

Како што најави и Заев претходно, ова е првата кафе средба во кабинетот на новиот претседател.

Во видеото погледнете го целиот извештај.

притисни ентер