Фото: „Жешки“ Бразилки на црвениот тепих

Многу фотографи, црвен тепих и секако манекенки. Без нивното присуство не може да мине ниту еден значаен настан!?

„Жешките“ Бразилки Алесандра Амбросио и Изабел Гулар го искористија свеченото отворање на филмскиот фестивал во Кан за  нова себе промоција.

Убавите манекенки  го искористија црвениот тепих за театрална прошетка и позирање пред многубројните фотографи.

Убавата Амбросио покрај во бел фустан по црвениот тепих во Кан се појави и во екстравагантен и сексипилен црвен фустан со многу отвори.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер