Победникот на Евросонг според обложувалниците е веќе познат?Тамара со „Proud" седми фаворит на Евросонг

Победникот на Евросонг  според обложувалниците е веќе познат?

Во вечерашната  втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со месеци се најголеми фаворити за  победа на „Евровизија“.

По обработката на податоци од различни обложувалници, шансите за победа се искажани во проценти. Најдобар рејтинг  кај обложувалниците за победа на Евросонг имаат претставниците на Холандија и Шведска со по 94 проценти.  

Веднаш зад нив со 93 проценти е Русија,  меѓу првите пет топ фаворити за триумф се и Азербејџан и Швајцарија со по 92 односно 90 проценти.

На шестата позиција е Малта со 85 проценти на седмото место е нашата Тамара Тодевска со 71 проценти шанси за победа, колку што има и песната на Норвешка.

Како деветти фаворит со 59 проценти котира Ерменија, а на десеттата позиција со 52 проценти е претставникот на Данска.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер