Рибери се расплака по Рафина (ВИДЕО)

Освен легендарната двојка на Бајерн Френк Рибери и Ариен Робен , кој ова лето ќе го напушти тимот, истото ќе го направи и Бразилецот Рафина.

Тој во Баерн стигна во 2011 и од тогаш освои 16 трофеи со клубот. Марсио Рафаел Фереира де Соуза , познат само како Рафина (33) за најтрофејниот германски клуб одигра 266 натпревари.

Германските медиуми јавуваат дека Рафина ќе продолжи да игра фудбал дома , во бразилскиот клуб Фламенго.

Емотивната прес конференција за разделба од Бајерн ги расплака колегите , а најмногу се натажи Френк Рибери , кој попушти пред солзите за разделба на Рафина.

притисни ентер