Принцот Едвард пристигна во земјава – го пречека вицепремиерката Шеќеринска (ВИДЕО)

Британскиот принц Едваррд , најмладиот син на кралицата Елизабета II , пристигна во земјава.

На аеродромот во Скопје високиот британски гостин , грофот од Весекс , го пречека вицепремиерката Радмила Шеќеринска. Таа на Фејсбук објави дека тоа е уште една потврда дека земјава се движи во добра насока.

,,Ми беше чест да го пречекам принцот Едвард , Грофот од Весекс, најмладиот син на кралицата Елизабета. Уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу двете земји.”

притисни ентер