Бугарскиот маратонец Красимир Георгиев во Драч ќе биде пречекан од Заев, Борисов и Рама

Бугарскиот маратонец Kрасимир Георгиев, кој трча долж трасата на коридорот осум, утринава влезе во земјава преку граничниот премин Деве Баир.

Канал 5 се приклучи на иницијативата и е медиумски покровител на настанот.

Во Крива Паланка Мирјана Мирчевска Јовановиќ го следеше денеска.

притисни ентер