Хотел во Кан каде ѕвездите забораваат на пристојноста (ФОТО)

Ѕвездите на филмската уметност оваа недела пристигнуваат во Кан каде вечерва е евеченото отворање на 72. Филмски фестивал.

Режисерот Квентин Тарантино овој фестивал го нарече ,,филмски Олимписки игри” , а освен жестоката битка на филмското платно , се следат ѕвездите и во слободното време.

Едно од нивните најомилени места е хотелот Кап-Еден – Рок , на чиј базен познатите уживаат во одморот. Овој хотел има 155 соби и две приватни вили , каде е обезбедена строга дискреција за сите славни гости.

Нема славна личност која не била тука , па така во овој хотел Мел Гибсон правел забава за 300 гости , а Шерон Стоун ја забавувал полугол харфист.

Папараците , сепак усеаја да уловат дневни сцени на она што се случува во хотелот и како познатите изгледаат кога ќе се опуштат.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер