Кристијано Роналдо му го исполни сонот на тешко болно момче

Освен што е еден од најголемите фудбалери , Кристијано Роналдо важи за голем хуманитарец.

Португалецот во текот на својата кариера има учествувано во бројни хуманитарни акции и подели милиони евра , а сега уште еднаш ги воодушеви неговите фанови.

Роналдо организира патување во Торино за тешко болно 10 годишно момче , кое имало желба да го запознае својот идол. На Џозеф од Бристол му бил дијагностициран тумор на мозокот кога имал само чќетири години и од тогаш е постојано во болници и под терапија.

Момчето и неговото семејство од Британија допатуваа на тренинг на Јувентус во Торино , а Роналдо ги прошета низ целиот стадион.

Фудбалерот се фотографираше со момчето и со неговата сестра , му се потпиша на неколку нивни предмети и се дружеше со болното дете.

притисни ентер