До сега невиден почеток на тениски натпревар (ВИДЕО)

Тенисерот Ник Киргиос повторно го изведе својот познат трик при сервирање.

Ваквиот начин на сервирање на австралискито тенисер некои го гледаат како непочитување на противникот , додека на многумина им е интересен и сметаат дека е генијален.

Австралијанецот на својот препознатлив начин го почна и дуелот против 14. играч на светот , Данил Медведев  на турнирот во Рим.

Киргиос е 36 на АТП листата а неговото префрлење на топката редовно ги изненадува противниците.

притисни ентер