,,Очајната домаќинка “ призна дека плаќала поткуп- обвинителот бара затворска казна

Американската актерка Фелисити хафман , позната по една од главните улоги во серијата ,,Очајни домаќинки “ , пред судот денеска призна дека давала потлуп за ќерката да се запише на елитен универзитет.

Хафман , целата во солзи во судницата во судот во Бостон призна дека е виновна , а раскажа и како ќерка и имала тешкотии со учењето за време на средното образование. Од обвинителството најавија дека ќе бараат од четири до десет месеци затвор за актерката , како и 20 000 долари парична казна.

Велат дека поради признавањето на вината се благи кон Хафман и дека нема да ја гонат за перење пари , како што ќе ја гонат актерката Лори Лафлин , исто така обвинета во овој случај. Казната на Хафман би требало да и биде изречена во септември.

Таа е една од 24 обвинети , кои ја признале вината во овој случај , во кој бројни лица од јавниот живот на САД , плаќале мито за нивните деца да се запишат на елитни универзитети , иако имале слаби резултати на приемните тестови. 

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер