Веднаш по раѓањето на кралското бебе , се ожени екс сопругот на Меган Маркл (ВИДЕО)

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени овој викенд, само неколку дена по раѓањето на кралското бебе Арчи.

Поранешната актерка , а сега војвотка од Сасекс и принцот хари минатата недела го добија својот прв син. Но , не е само Меган која по разводот тргна напред во животот.

Нејзиниот поранешен сопруг, продуцентот Тревор Енгелсон (42) се ожени за Трејси Карланд (31) , која е нутриционистка и богата наследничка на познат банкар.

Свадбата се одржа во Калифорнија, а на Инстаграм беа објавени фотографиите. Тревор и Трејси ја направија свадбата по речиси едногодишна врска.

притисни ентер