Лексус го претстави прототипот LC 500h со вселенска боја (ФОТО)

Купето на Лексус беше претаставено на саемот во Барселона , во помаранџаста боја како залезот на сонцето.

Ова купе LC 500h Matte Prototype е уште еден обид на престижниот бренд на Тојота да продолжи со иновациите , овојпат користејќи специјална боја и текстура.

Прототипот е во боја ,,вселенско портокалово” , која според проиводителот се добива кога се гледа заоѓањето на сонцето.

Во Лексус тврдат дека оваа боја во комбинација со црните детали и покривот од карбон влакна со активни задни спојлери , е вистински погодок за потрошувачите.

Овој Лексус користи хибриден систем за погон со максимални 359 Кс. Од 0-100 км/час стигнува за 4,7 секунди ,а максималната брзина е 250 км/час.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер