Дневен хороскоп за 13.5.2019 година

Дневен хороскоп за понеделник ,13. мај 2019 година. 

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Какошто ќе минува денот , се повеќе ќе сфаќате дека работите си доаѓаат на свое место. Тоа ќе ве направи среќни.

Кариера

Дернешните финансиски планови би можеле да ја нарушат соработката со младите киолеги на работното место. Најдете компромис.

Здравје и совет

Здравјето ви е стабилно и добро.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

На сите очекувања од партнерот ќе одговорите подготвено и на тој начин уште повеќе ќе ја стабилизирате вашата врска.

Кариера

Вашата деловна комуникација денеска одлично ќе се одвива . Ќе добивате јасни одговори и поттикнувања.

Здравје и совет

Мали недоразбирања при договарањата.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Доколку ви се пристори дека ви недостига страст во интимните односи , препуштете му се на партнерот. Саканата личност тоа ќе го надомести.

Кариера

Можни се финансиски издатоци на кои не сте сметале. Не се гржете, сето тоа ќе се врати од друга страна.

Здравје и совет

Движете се повеќе.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Многумина денеска ќе увидат дека се вистински среќници и џдека во љубовта им се остваруваат бројните желби. Чувајте го тоа.

Кариера

Повеќето од вас денеска успешно ќе ја поврзат креативноста , интуицијата , стандардните работи и опуштениот пристап кон нив.

Здравје и совет

Ќе бидете комплетни.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Без оглед на малите внатрешни немири , вие денеска толку многу ќе блескате , што тоа ќе се пренесе на сите околу вас. Среќни сте.

Кариера

Ќе ги игнорирате анализите од претходниот период кои уште не се во целост готови и со сигурност ќе се посветите на денешните задачи.

Здравје и совет

Вие сте посилни од немирот.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Ќе продолжите да се забавувате како да не постѕојат никакви проблеми. Ќе успеете да избегате од се и да останете насмеани.

Кариера

Во работните задачи со млади , ќе откриете инвентивни идеи , кои целата работа ќе ја поместат за чекор понапред.

Здравје и совет

За спортистите денеска е добар ден.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Саканата личност денеска најверојатно пријатно ќе ја изненадите со некој готварски деликатес.  

Кариера

Вашите колеги денеска ќе постигнат договор со шефовите без да ве прашаат, па сепак тоа ќе биде во ваша корист.

Здравје и совет

Немир и нервоза.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Многумина ќе имаат потреба да излезат , да прошетаат , да сретнат интересни лица и со нив да споделат што им лежи на срцето.

Кариера

Во дејностите каде има слободна размена на идеи , денеска би можеле да бидете брилијантни. Сите добро познати дејности ќе ви бидат здодевни.

Здравје и совет

Занимавајте се со она што го сакате.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Во љубовните прашања денеска нека ве води вашата интуиција. Со таква помош , се ќе биде подобро и полесно.

Кариера

На многумина од вас денеска нема да им се работи . Расположението ќе ве води во неистражени подрачја и хобија.

Здравје и совет

Најдете златна средина.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Ќе ви недостига емотивно исполнување , но и сензационализам со кој обично ја пополнувате ваквата празнина.

Кариера

Со новите ,,стручни” планови и потези би можеле да бидат загрозени некои права на вашите колеги.

Здравје и совет

Помогнете им на послабите.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ќе мора малку да се помачите за да освоите нечие срце. Ако тоа ви е премногу комплицирано , почекајте.

Кариера

Ќе се обидете да се приберете и јасно да ги изразите своите намери . Ќе биде тоа чекор напред во расчистување на една работа.

Здравје и совет

Бидете прецизни.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Малите внатрешни превирања нема да ја загрозат вашата стабилна врска. Оние кои сеуште се сами , нека не се откажат од додворувања.

Кариера

Следува добар развој на настаните поврзани со странска фирма или со партнери од странство.

Здравје и совет

Чувајте се од сопствената грубост.

Мадона одговори на критиките по очајниот настап на Евросонг

Една од главните теми на социјалните мрежи е очајниот настап на Мадона на Евросонг.

Кралицата на поп музиката во ревијалниот дел на фестивалот имаше настап и отпеа две песни, за што заработи 2 милиони долари.

Но , нејзиниот настап од милиони на социјалните мрежи беше оценет како дебакл, со фалшеви кои ги коментираа и музичарите , како и гледачите на Евросонг.

Мадона реши да се огласи на Инстаграм по коментарите на нејзиното пеење. Таа објави фотографија во костумот од Тел Авив , со коментар ,, Мадам Х не слуша зло.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Madame ❌ Hears no Evil............... #future #eurovision #madamex

A post shared by Madonna (@madonna) on

Само ќерката на Ален Делон не го навреди и му ја даде Златната палма во Кан

Легендарниот актер Ален Делон имаше проблеми поради своите ставови , а беше организирана и петиција за да не му се додела Златната палма во Кан за животно дело.

Сепак легендарниот актер Ален Делон (83) ја прими наградата , а му ја додели неговата ќерка Анушка Делон (28) , која исто така е актерка.

Јунакот на филмовите ,,Самурај” и ,,Замрачување”  се соочи со бојкот дури и од неговите колешки , како на пример Салма Хајек , која не дојде во Кан поради ставовите на Делон во врска со истополовите бракови и нивните барања за посвојување деца.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#cannes2019 #cannes2019 #stopviolence #metoo #stopviolenceagainstwomen #alaindelon ❤️✊🏻

A post shared by Sand Van Roy (@sandvanroy) on

Делон јавно се фали и дека бил голем шармер и имал многу жени , поради што беше покрената петиција и собрани над 20 000 потписи за да не му се даде наградата за животно дело на Канскиот филмски фестивал.

Иако Делон ја доби наградата ,с епак тоа не помина без скандал. Откако беше прикажан и филмот ,,Господин Клајн “ од 1976 во кој Делон ја игра главната улога на црвениот тепих се појави актерката Санд ван Рој (28).

Таа на грбот имаше привремена тетоважа и напис ,,Стоп за насилство над жените”. Оваа актерка лани го обвини режисерот Лук Бесон (60) за силување , во чиј филм глумела во 2017. , но немало судење поради недостаток на докази.

Затворска драма на Британка која чека стрелање, додека виновникот ужива во луксузни хотели (ВИДЕО)

Британката Линдзи Сандифорд , која е осудена на смртна казна на Бали поради криумчарење дрога.

Британката веќе шест години чека на извршувањето на смртната казна и вели дека подобро би сакала да ја егзекутираат , отколку да чека. Таа има 62 години и затворските денови ги мунува во плетење играчки и облека за своите внуци.

Во исто време со неа биле уапсени уште тројца Британци , но по извесно време биле екстрадирани во Британија , каде се ослободени.  Линдзи на својата цимерка Хедер Мак и раскажала дека и е доста од чекање.

Американката раскажува дека во затворот се зближила со Линдзи и кон неа се однесувала како кон ќерка. 23- годишната Американка , осудена за убиство на својата мајка , вели дека Британката била активна во разни групи во затворот , но дека во поселдно време се изолирала и барала да ја стрелаат што побргу.

Сандифорд е осудена на смртна казна во 2013. , откако на суд изјавила дека британски криумчари ја принудиле да пренесе кокаин од Тајланд на Бали.

Наводниот водач на групата 50 – годишниот Џулијан Пондер од Брајтон е пуштен во 2017 од затвор , откако се прочуло дека платил повеќе милиони фунти мито за да го ослободат .

И додека 62- годишната баба чека стрелање, организаторот на шверцот на кокаин ужива во хотелите во Тајланд и Малезија во друштво со својата 23 – годишна девојка.

притисни ентер