Наскоро ќе се распродаде најскапиот автомобил на светот

Бугати со сила од 1500 КС со почетна цена од 2,5 милиони евра и произведен во само 500 примероци , веќе се распродава.

Причината за брзата распродажба на најскапиот автомобил се гледа во неговата голема вредност , бидејќи станува збор за технолошки најнапреден авотмобил произведен во мала серија. Според американските специјализирани медиуми , останале уште помалку од 100 вакви возила. Моделот е особено атрактивен и поради брзината од над 400 км/час , ри што е гарантирано стабилно и сигурно возење.

Оние кои имаат 2,5 милиони евра за Бугати Хирон треба да бидат и трпеливи , зашто сите кои сега ќе го уплатат , ќе го добијат болидот дури во 2022 година.

До сега се испорачани помалку од 200 Хирони , а другите очекуваат да го добијат милионски вредниот болид.Станува збор за купувачи , кои имаат трпение , зашто според истражувањата овој Бугати го купуваат лица кои имаат барем уште 42 луксузни автомобили , по една јахта и три млазни авиони.

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Македонски државјани кои пристигнале од Авганистан се сместени во карантин бидејќи меѓу нив имало позитивни лица на Ковид 19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

– Македонски државјани се пристигнати од Авганистан. По добиени информации дел од нив се позитивни. Поради безбедност на граѓаните, во консултација со Комисијата за заразни болести и Државниот санитарен и здравствен инспекторат, вечерва ќе бидат во карантин, а утре епидемиолог ќе одлучи што понатаму, наведоа од Министерството за здравство. /МИА

Фото: Ким Кардашијан драстично го промени изгледот

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан драстично го променила својот изглед.

Ваква боја на косата Ким немала никогаш.

За само неколку дена по трет пат е главна тема во светскиот шоу-бизнис. Прво јавноста дозна дека Ким и нејзиниот сопруг Канје Вест станале милијардери, потоа дека можеби тие двајца наскоро ќе влезат во претседателскиот кабинет. Сега Ким е актуелна во медиумите поради тоа што станала црвенокоса.

Популарната старлета со бујни облини на својот профил на Инстаграм објавила селфи на кое ја по прв пат ја покажала новата боја на косата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

притисни ентер