Професор од Оксфорд : Вонземјани веќе се размножуваат со луѓето на Земјата (ВИДЕО)

Професорот од Оксфорд , др. Јанг-хае Чи вели дека вонземјаните веќе се размножуваат на Земјата за да произведат нов хибриден вид , способен да ги реши климатските промени.

Др. Чи , кој предава на корејскиот Ориентален институт на Универзитетот Оксфорд верува дека новиот вид ќе може да го спаси човештвото од заканите на глобалното затоплување. Тој смета дека има силна поврзаност меѓу климатските промени и грабнувањата на луѓе од вонземјани , пренесуваат британските медиуми.

Во својата нова книга Alien Visitations and the End of Humanity, професорот објаснува како вонземјаните напредуваат во својот биосистем , но ние не можеме тоа да го видиме зашто сме ограничени со функционалноста на нашите органи.

Во книгата тој опишува четири вида вонземјани- мали, високи и храбри со змиски очи и во облик на инсекти. Додава дека суштествата во облик на инсекти се водачи , а другите ги следат нивните инструкции.

,,Значи , тие не доаѓаат поради анс , туку поради себе и својот опстанок , зашто нивниот опстанок е и наш – тоа е опстанокот на целата биосфера.” , вели професорот.

Тој предвидува дека вонземјаните ќе се појават кога ќе биде загрозен опстанокот на човештвото , како на пример во нуклеарна војна. ,, Повеќе или помалку, може да се претпростави дека хибридниот проект е одговор на претстојната смрт на човечката цивилизација.” , вели професорот.

Тој пред неколку дена се обратил до Оксфордскиот дебатен клуб за расправа на оваа тема , но бил одбиен од другите научници.

Сам , болен и заборавен , Метју Пери го прослави 50. роденден

Метју Пери , кого публиката во целито свет го знае по улогата на Чендлер во серијата ,,Пријатели” , го слави денеска 50. роденден.

Последните години за Пери се пишува само како шета по улици , неуреден и нечист. Холивудскиот актер , кој четири пати беше номиниран за наградата Еми , никогаш не криел дека се бори со депресија и зависности. Минатата година поради прскање на цревата помина три месеци во болница. Последниот филм го снимил пред десет години , а во серијата ,,Пријатели” последен пат се појави во 2017.  

Пред десетина години лобираше на американскиот Конгрес да обезбеди 45 милиони американски долари за центри каде што нелегалните зависници ќе бидат лекувани наместо да бидат испратени во затвор. Тој го претвори својот дом во Малибу во куќа за зависници од дрога наречена „Пери Хаус“, но поради трошоците мораше да го затвори и да го продаде.

Потоа откри дека страда од акутен панкреатит, болест  алкохоличари и зависници од дрога. Кога Лук Пери почина во март, многу луѓе погрешно заклучија дека починала ѕвездата  на „Пријатели“ , што во никој случај не помага да се поправи неговата кариера.

Таблоидите заклучија дека Холивуд заборавил на Метју Пери затоа што сега тој изгледа како вистинска личност со вистински проблеми, а таквите луѓе не се интересни за индустријата за соништа.

Родители на албино близначиња се преселија 3 000 милји подалеку за да ги заштитат од УВ зрачењето (ВИДЕО)

Ели и Рајан Мек Нален имаат седум деца, но за новородените близначиња се преселија илјадници милји подалеку.

Американците Ели и Рајан Мек Нален се преселија од местото Гилберт , Аризона на островот Преск во американската држава Меин. Тие заминаа н апат долг 3 000 милји само за да ги спасат своите албино близначиња од штетното УВ зрачење.

Докторите им кажале дека во нивниот град во сончевата Аризона ќе биде многу тешко да растат 18- месечните Олдри и Аргон. Минатата година на близначињата им било дијагностицирано дека се албино , односно немаат пигмент меланин.

За да не дојде до оштетување на нивната кожа и очите , родителите решиле целото семејство да се пресели на крајниот север на САД.

Роналдо објави што му прави Георгина наутро (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо објави фотографии и видео на кои се гледа што му прави Георгина наутро.

Фудбалерот објави видео на кое се гледа утринскиот ритуал во кој Георгина му ги загрева мускулите на нозете со инфрацрвено светло.

Убавата Георгина е во тренерки и во домашна атмосфера , додека Роналдо ужива легнат на под , гледајќи фудбал. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Recovery time with love 💪🏻❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

притисни ентер