Новите патики на Роналдо се вистински моден хит (ФОТО)

Во септември минатата година Кристијано Роналдо ја заврши серијата од седум модели патики , дизајнирани само за него.

Во продолжението на сезоната играше во копачките на Најк 360 . Исти такви носи и Килијан Мбапе . најголемите фанови , сепак со нетрпение очекуваа да дознаат во какви кошачки ќе игра Роналдо следната сезона.

Моделот е посебен , можеби и премногу прилагоден на Роналдо . Преку целата копачка е напишано "CR7STIANO".. Копачките се црни со бели и златни детали.

притисни ентер