Дневен хороскоп 9.5.2019 година

Дневен хороскоп за четврток. 9. мај 2019 година. 

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Некои ќе размислуваат за измени во односите со саканата личност , но подобро ништо да не решаваат или да носат заклучоци.

Кариера

Многумина ќе треба да бидат на услуга на своите соработници , но нема да им биде тешко. Можна е мала здодевност на работата.

Здравје и совет

Земајте витамини.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Радоста ќе се меша со нови знаци , кои ќе ви даваат нови инфомации и ќе ве наведуваат на нови љубовни активности.

Кариера

Важно е денеска да го слушате својот внатрешен глас , зашто тој ќе ви биде најдобар патоказ за успех.

Здравје и совет

Не зборувајте напразно.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Убавиот развој на личните односи ќе ве натера да ги подобрите со идеја за излегување , каде убаво ќе си поминете.

Кариера

Тешко е нешто да ве загрози или да ве одврати од она што го работите . Се тече добро , стабилно , а вие функционирате и покрај малите пречки.

Здравје и совет

Одлично се чувствувате.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Некои по длабоките анализи ќе почнат да зрачат со самодоверба , па така ќе им пристапуваат на лицата од спротивниот пол .

Кариера

Финансии и комуникации ќе бидат главно обележје на денот , а во овие активности ќе бидете сериозни и успешни.

Здравје и совет

Можете малку да се опуштите.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Денеска ќе измешате сензуалност со идеализам , а некои ќе бараат и неможни работи. Сепак , ќе се чувствувате добро.

Кариера

Се повеќе се стремите кон повисоки цели , но за тоа се потребни и знаења. Затоа ќе ве препрашуваат и тестираат.

Здравје и совет

Не се предавајте.

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Веројатно денеска ќе бидете расположени да покажете повисоко ниво на чувствителност отколку вообичаеното. Тоа ќе му се допадне на партнерот.

Кариера

Ќе ве побараат за соработник или ќе прашуваат за ваше мислење или совет . Бидете објективни и проценувајте без емоции.

Здравје и совет

Одвојте го деловното од приватното.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Доаѓате до заклучок за важна одлука или фаза што ќе влијае на статусот на вашата врска. Се е под контрола , но не се залетувајте.

Кариера

Ќе имате силна желба и потреба да ги презентирате своите способности , но нема да добиете можност за тоа. Почекајте малку.

Здравје и совет

Посветете се на себе.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

Оние кои се можеби цел на додворувачи, денеска ќе бидат под нивно влијание. Оние во врска ќе бидат добро. 

Кариера

Добродушност , наивност и попустливост ќе бидат обележје на вашето однесување кон другите на работа.

Здравје и совет

Може да покажете мал отпор.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Другата страна би можела да се најде во искушение да ви ги довери своите грижи и проблеми. Бидете отворени и не носете заклучоци.

Кариера

Иние пред кои ќе се најде некаков договор , добро нека го проанализираат секој детал , па ќе видат дека не е целосен. Треба да се доработи , дополни.

Здравје и совет

Почекајте подобро време.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Весели дружби и забави ќе се мешаат со интуицијата , што ќе ви овозможи лесно да читате меѓу редови.

Кариера

Ќе работите вредно и посветено , а во работата ќе внесете и доза креативност. Тоа ќе биде добар обид.

Здравје и совет

Ви претстои интересен сон.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Подобрување на личните односи ќе бидат поврзани со можност за излегување на итересни места полни со весели луѓе.

Кариера

Многумина ќе се чувствуваат одлично на работното место , зашто не само што имаат убава работа , туку и односите со колегите се се подобри.

Здравје и совет

Дишете со полни гради.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Некои ќе се трудат да бидат толку љубезни што ќе ја нервираат другата страна. Ако се не е идеално , прилагодете се и бидете природни.

Кариера

Ќе чувствувате како стрелката на часовникот да се приближува кон крајната линија зад која почнувате нешто сосема ново.

Здравје и совет

Трпение , спасение.

Никол ги покажа своите облини на јахта во Капри (ФОТО)

Поранешната пејачка на групата Пусикет Долс , Никол Шерзингер (40 ) се одмора на италијанскиот остров Капри.

Некогашната пејачка на познатата група Pussycat Dolls и член на жирито во ,,Фактор Икс” , ужива со друштво на јахта , каде ја уловија папараците. Ја снимија додека се одмора во жолто бикини , кое ја открива нејзината беспрекорна фигура.

Иако се смета за една од најубавите жени на светот , црнокосата Никол вели дека имала долго време проблеми со самодовербата и не бикла воопшто задоволна од својот изглед.

Oсвен што страдала од булимија , таа била опседната со вежбање. ,,Толку ги мразев своите широки кукови , што се будев среде ноќ и одев да вежбам.” , призна Шерзингер пред неколку години. сега зборува поинаку.

,, Сакајте се и прифатете се себеси. И немојте да се одречете од храна , но јадете умерено .Тоа е единствениот исправен рецепт. “ , им порачува Никол на жените кои се борат со сопствената несигурност.  

Која ќе биде првата жена на Месечината ?

Од илјадниците пријавени на повикот на НАСА , само една жена ќе може да се качи на Месечината.

Дванаесет жени се во најтесниот избор и една од нив прва ќе стапне на Месечината до 2024 , до кога САД се обврзаа да испратат екипаж на нашиот сателит , додека НАСА се обврза дека меѓу нив ќе има и една жена. Имаат меѓу 40 и 54 години и се со различни занимања , а се избрани од НАСА меѓу илјадниците кандидатки од целиот свет.  

На почетокот на мисиите на НАСА на Месечината беа регрутирани исклучиво мажи. До сега 12 се прошетале по површината меѓу 1969 и 1972 . Првата жена во вселената во САД беше Сали Рајд во 1983 година. Меѓу избраните 12 жени , четири се издвојуваат според младиста и искуството. Имаат од 40 до 41 година и се со претходно искуство.

Ан МекЛеин до крајот на јуни ќе биде на Меѓунариодната вселенска станица и е воен пилот на хеликоптер. Во тесниот избор се и инженерката Кристина Кох, биологот Џесика Меир и поранешниот пробен пилот на воени ловци Никола Ман, која учествувала и во војните во Ирак и Авганистан.

Во рамкитена мисијата Аполо меѓу 1969 и 1972 , НАСА испрати шест мисии со човечки екипаж на Месечината , а сега најавуваат дека ќе бидат први во 21. век , што ќе ги вратат луѓето на земјиниот сателит.

Ужасна снимка на двајца мажи кои се изживуваат врз маче (ВИДЕО)

Британското здружение за заштита на животните почна истрага за да се дознае идентитетот на двајца мажи , од кои едниот на брутален начин се изживува врз маче и другиот , кој се смее.

Активистите на  RSPCA почнаа истрага во областа Вест Мидландс за да го открие идентитетот на двајцата мажи од кои еднииот се изживува врз маче , а другиот се смее на тоа. Мажот го фрла мачето преку глава , како да е топка , а потоа го удара по главата и го фрла на креветот , на што другиот се смее.

Ова видео беше објавено на социјалните мрежи и предизвика ужас во Британија.

притисни ентер