Душко се разведува од Јелена Карлеуша?!

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ само чекал да поминат 40 дена од смртта на мајката на Јелена Дивна да ја продолжи процедурата за развод.

Фудбалерот на кинескиот Гвунагжу дефинитивно е одлучен во намерата да се разведе од сопругата популарната пејачка Јелена Карлеуша. Бракот на Душко и Јелена полека се распаѓа по порно аферата на Карлеуша со босанскиот фудбалер Огнен Врањеш.

Тошиќ веќе контактирал со својот адвокат и го информирал дека планира започнување на бракоразводна парница.

-Душко е одлучен во намерата да стави точка на бракот со јелена. Нивниот брак сериозно е во криза по скандалот на Јелена со Врањеш. Тошиќ сака да стави точка на бракот кој трае 11 години, само го чека вистинскиот миг, им раскажал на медиумите  пријател на познатиот фудбалер.

-По аферата , Душко и Јелена само во јавноста глумеа среќен пар, и тоа поради инсистирањето на Карлеуша, дома преживувале вистинска драма, дополнил истиот извор.

Душко одамна донел одлука за развод но се стопирал поради смртта на мајката на Јелена.

-Уште на 1 март ги поднел документите за развод. Меѓутоа , два дена подоцна починала мајката на Јелена Дивна, и тој одлучил се да биде стопирано. На пријателите им кажал дека ќе почека да минат 40 дена за да продолжи таму каде што застанал. Иако и бил многу лут, Душко сепак цело време бил крај Јелена кога таа останала без својата мајка и ја испрочитувал во секоја смисла. Сега, кога таа им се вратила на секојдневните активности, Душко е решен да тргна по својот пат, објаснил соговорникот.

Дека бракот меѓу Јелена и Душко е пред самиот крај потврди и фактот што тие двајца веќе не се следат на социјалните мрежи.

Златната палма 2019 за филмот „Паразит" на јужнокорејскиот режисер Бонг Џон-ху (ВИДЕО)

Златната палма на овогодинашниот Кански филмски фестивал ја доби филмот „Паразит" на јужнокорејскиот режисер Бонг Џон-ху.

Златната палма ја додели француската актерка Катрин Денев, заедно со претседателот на жирито Алехандро Гонзалес Ињариту.

Големата награда на Канскиот филмски фестивал, пак, беше доделена на филмот Атлантик на Мати Диоп.

Наградата за најдобар актер на Фестивалот во Кан ја доби Антонио Бандерас, за неговата улога во Додор и Глорија на Педро Алмодовар.

Филмот Бедници, на Ла Ли и Клебер Мендонса Филихо и Жулиано Дорнелес ја понесе наградата на жирито на Фестивалот, а Златната камера во 2019 оди во рацете на Цезар Дијаз за Нашите мајки.

Дефиле на ѕвездите во Кан на премиерата на филмот ,,Сибил” (ВИДЕО)

Оливија Kулпо им се приклучи на другите ѕвезди на црвениот килим на премиерата на ,,Сибил” на последниот ден од Филмскиот фестивал во Кан.

Оливија Кулпо ја прикажа својата неверојатна фигура во бел фустан од  тантела на синоќешната премиера.

На неа беше и 27- годишната Мис на САД, потоа Мила Јовович и другите филмски ѕвезди и старлети.

На премиерата на една од актерките и се одврзаа сандалите, па за малку ќе паднеше на скалилата среде црвениот тепих, додека старлетите го искористија присуството на бројните фоторепортери за да ги покажат најновите модни креации.

Бесен Американец на Миконос: За шест порции лигњи и пиво платил 839 евра

Војникот од Бруклин , Американецот Циско Рок на социјалните мрежи се пожали на лошото искуство и цените на грчкиот остров Миконос.

Тој бил на одмор на Миконос со пријателите , па решиле да одат на ручек . Нарачале шест порции лигњи , шест пива и салата. За скомниот ручек требало да плати над 839 евра . Една порција лигњи чинела околу 100 евра , а само за пивата платил 150 евра. За три салати платил 60 евра , а еден сок од домати го чинел Американецот 18 евра.

Кога дошла сметката Циско и пријателите останале шокирани. Се обидувале да им објаснат на персоналот од ресторанот DK Oyster дека сметката е неверојатно висока.

Циско го раскажа своето искуство и рече декакога влегле во рестортанот на Миконос, не им дале ценовник , иако побарале.

,,Избегнувајте го ова место, тоа е стапица за туристи!На плажа да се плати 836 евра за лигњи , шест пива и три салати е тешка измама, а персоналот е нељубезен и одбива да ви го даде ценовникот.” , напиша Американецот и на Трип Адвајзор за ресторанот на плажа на југот на островот , кој на овој сајт за туристи има четири ѕвездички.

На тоа се надоврза и британски турист , кој за прошек и џин платил 38 евра, а не му дале ценовник кога нарачувал.

Од ресторанот на Миконос му одговорија на Американецот дека неоправдано ги критикува со закана дека против поединци , кои шират лоши гласини за ресторанот ќе поведат правни акции.

На крај ги повикаа сите да дојдат и да проверат и самите зошто цените се такви , какови што се наведени и на ценовникот на влезот.

,, Ве молиме да дојдете и да пресудите. Не дозволувајте на луѓето да ве измамуваат со бројки , што кажуваат мал дел од приказната.” , изјавија од управата на ресторанот на Миконос за американските медиуми.

притисни ентер