Мбапе исфрлен од тимот на ПСЖ

Тренерот на ПСЖ , Томас Тушел го исфрли Килијан Мбапе од тимот за натпреварот против Нант.

Без еден од најдобрите фудбалери на светот , ПСЖ го загуби натпреварот против Нант со 2:3. Французот е исфрлен од тимот во поставата против Нант поради коментарите по тешкјиот пораз на ПСЖ од Лил со 1:5.

Мбапе искоментира дека на тимот му недостига карактер и дека на теренот изгледале како аматери. Мбапе не заастана тука со коментарите , туку и го навреди судијата.

По ваквата одлука за исклучување на Мбапе и поразот од Нант , новибнарите побараа коментар од Тушел.

,, Тоа е моја одлука , јас сум шеф. Не морам никому ништо да објаснувам. Ова е моја екипа и одлуката е донесена по разговорот со играчот. “

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Македонски државјани кои пристигнале од Авганистан се сместени во карантин бидејќи меѓу нив имало позитивни лица на Ковид 19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

– Македонски државјани се пристигнати од Авганистан. По добиени информации дел од нив се позитивни. Поради безбедност на граѓаните, во консултација со Комисијата за заразни болести и Државниот санитарен и здравствен инспекторат, вечерва ќе бидат во карантин, а утре епидемиолог ќе одлучи што понатаму, наведоа од Министерството за здравство. /МИА

Фото: Ким Кардашијан драстично го промени изгледот

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан драстично го променила својот изглед.

Ваква боја на косата Ким немала никогаш.

За само неколку дена по трет пат е главна тема во светскиот шоу-бизнис. Прво јавноста дозна дека Ким и нејзиниот сопруг Канје Вест станале милијардери, потоа дека можеби тие двајца наскоро ќе влезат во претседателскиот кабинет. Сега Ким е актуелна во медиумите поради тоа што станала црвенокоса.

Популарната старлета со бујни облини на својот профил на Инстаграм објавила селфи на кое ја по прв пат ја покажала новата боја на косата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

притисни ентер