Пендаровски: Со членство во НАТО и отварање на вратите на ЕУ имаме шанса за голем економски развој

Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалцијата Стево Пендаровски, вечерва на митинг во Куманово ја побара поддршката на граѓаните од градот, за кој рече дека претставува Македонија во мало. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер