Јагуар трансформиран во зелено чудовиште (ВИДЕО)

Со силна зелена боја и огромни тркала , спортско урбаното возило на Јагуар изгледа невкусно и страшно.

Нападно зелениот СУВ на Јагуар , на кој се ставени 32 инчни тркала навистина привлекува внимание , но ретко кој ќе се соглади дека трансформацијата на ова елегантно возило е успешна.

Учесниците на шоуто на класичните автомобили во американскиот град Орландо беа заинтересирани само за да видат како е преобразен овој СУВ , но ретко кој даде позитивен коментар.

Познавачите го препознаа дека истиот Јагуар F-Pace SUV претходно имал силна црвена боја и бил изложен во ноември минатата година во Орландо, Флорида.  

притисни ентер