Фото: Синот на Михаел Шумахер во болид на Ферари

Мик Шумахер, синот на легендарниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер дебитираше во болидот на Ферари, во тимот во кои неговиот татко ги оствари најголемите успеси.

20 - годишниот Мик извозел неколку кругови во црвениот болид на Ферари на патеката во Бахреин.

На оваа патека италијанскиот гигант ги одржува неколку дневните тестови на болидите.

Секако сето ова се одвиваше под будното око на мама Корина.

притисни ентер