Барбара го бранеше Мајкл Џексон , па се повлече по лавината навреди

Пејачката и актерка Барбара Стрејсенд го бранеше Мајкл Џексон , но само по 48 часа се предомисли.

Откако јавноста го критикуваше ставот на пејачката Барбара Стрејенд во врска со филмот ,,Напуштајќи ја Недојдија” , каде двајца мажи раскажуваат како ги силувал Џексон кога биле деца, таа денеска се повлече.

,,Длабоко жалам поради болката и недоразбирањето што ги предизвикав поради тоа што не изборав повнимателно зборови во коментарот за Мајкл Џексон и неговите жртви , зашто печатените зборови не ги иодразуваат моите чувства.” , напиша Стрејсенд на Инстаграм.

Таа во интервју за престижниот Тајмс го бранеше Мајкл Џексон и неговите педофилски навики.

Барбара сега јавно им се извини на жртвите на Џексон и изрази длабоко жалење и извинување кон двете жртви во филмот , а и кон сите кои се почувствувале навередени од нејзиниот завчерашен коментар.

Во Сибир пронајдена глава на волк стара 40 илјади години

Сочувана глава на волк од леденото доба, кој најверојатно починал пред 40.000 години, пронајдена е во Сибир.

Поради студот и мразот, остатоците се во одлична состојба, па може да се видат крзното, забите, мозокот и другите делови на главата.

Станува збор за животно од древен подвид на волци, што живееле во исто време со мамутите и изумреле во приближно ист период.

Научниците проценуваат дека станува збор за возрасен волк, кој бил за околу 25 отсто поголем од денешните просечни волци.

Од ебола во Конго починале 1400 луѓе

Светската здравствена организација(WHO)  смета дека нема потреба од прогласување на вонредна состојба во Демократска Република Конго поради болеста ебола од која за една година починале 1400 луѓе.

Од Комитетот за вонредни состојби на „ WHO“ наведуваат дека не се исполнети критериумите потребни за прогласување на глобална криза, но укажуваат дека се итно потребни 27 милиони долари за борба против епидемијата.

Деновиве епидемијата на ебола од која во Африка редовно умираат илјадници луѓе се проширила и во Уганда.

Во Уганда се регистрирани три случаи на ебола. Од последиците на болеста починало едно петгодишно дете.

Од последиците на вирусот ебола во периодот 2014 -2017 година во Гвинеја, Либерија и Сиера Леоне починале повеќе од 11000 луѓе а биле заразени 30 000 лица.

Видео: Што прави овој човек

Што прави овој атлета од Ниш, нешто што никој пред него не го направил. Изгледа навистина лудо и опасно. 

За едни неговиот потфат е за воодушевување, за други пак голема лудост .

На интернет се појави видео на кое може да се види како силно момче прави згибови на кров на Застава 128 додека таа се движи низ улиците на градот.

Момчето успеала во својата намера , откако металната конструкција за заварил за кровот на автомобилот и започнал да прави згибови.

притисни ентер