Германска амбасада: Изјавите на Мицкоски за Нирнбершките процеси се неприфатливи

По американската, и германската амбсада реагира за изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, кој пред два дена во интервју судењето за 27 април го спореди со Нирнбершките процеси. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер