Терористички напад во две џамии во Нов Зеланд, убиени 49 луѓе

Брентон Тарант, 28-годишен Австралиец, расист и екстремен десничар со радикална анти-имигрантска идеологија, од денеска човек кој го изврши најсмртоносниот терористички напад во историјата на Нов Зеланд. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер