Заработува милион долари за неколку часа играње видео игри

Колку вредат неколку часа играње видео игри и неколку твитови за тоа?

Доколку се викате Тајлер Блевинс,на милиони познат како Нинџа , тогаш цената е милион долари. Тој е најследениот играч на видео игри на светот.  Тој беше еден од неколкуте одбрани професионалци од Електроник Артс за промоција на нивната најнова видео игра Апекс Леџендс.

27- годишниот играч , понат по честата промена на бојата на косата за новата игра твитна на 5 февруари , а потоа ја изигра пред над 13 милиони следбеници на стриминг платформата Твич. За тоа му било платено милион долари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2v1 CLUTCH for the win with @Jordan_Fisher

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Претставниците на Електроник Артс одбиваат да ја коментираат сумата , освен дека ангажирале и полско – канадски стример , познат под името Шрауд , кој има речиси 6 милиони следбеници на Твич , како и уште неколку популарни гејмери од целиот свет.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Ninja is...going IN right now" #ApexPartner

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Цената на акциите на ЕА и пазарната вредност се во пораст за 16% или за 4 милијарди долари за само три дена по лансирањето на Апекс леџендс .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Great time with @neymarjr last night! @redbull fam!

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Само по еден месец играта има над 50 милиони корисници во целиот свет , како резултат на популарноста на Нинџа и другите гејмери.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Best. Laugh. Ever. @basicallyidowrk

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Фото: Шерон Стоун ли е ова??

Холивудската ѕвезда Шерон Стоин веќе неколку децении е една од најубавите жени на филмот.

Модните критичари многу често ја нарекуваат беспрекорно стилизирана дама, но сега атрактивната актерка изненади со бизарниот стајлинг на црвениот тепих во Лос Анџелес.

61- годишната Шерон на церемонијата во Музејот на современа уметност во Лос Анџелес се појавила облечена во плетен црн фустан со плетена црвена капа и очила за сонце.

Забележлив бил и синиот лак на ноктите на рацете, а црвениот на прстите на нозете.

Мел Б од „Спајс грлс“ пренесена во болница поради ослепување

Поранешната членка на мегапопуларниот женски бенд „Спајс грлс“ Мелани Браун позната како Мел Б хитно е пренесена во болница откако го загубила видот.

Пејачката е однесена на испитување во една болница во Лондон.

Британските медиуми пренесуваат дека на 43 годишната Мелани и сее слошило додека била во својот дом и дека нејзиното семејство веднаш повикало Брза помош. Мелани повторувала само дека „ништо не гледа“.

Пејачката инаку пред дваесетина години ласерски се обидела да ја намали диоптријата, но откако операцијата тргнала во лош правец таа трајно го загубила видот на левото око. Но, сега Мелани се пожалила дека не гледа ништо ниту на десното око и дека „ослепела“.

Фото: Бандерас шоу во Кан!

Јас стар!?

Холивудскиот актер Антонио Бандерас приреди вистонско шоу на црвениот тепих на Канскиот фестивал.

Популарниот актер им позираше на фотографите во Кан во неколку разлини улоги и покажа дека годините не му можат ништо.

Бандерас на црвениот тепих го демонстрираше својот „талент“ како гимнастичар, танчер....

Целиот перформанс го изведе пред очите на убавата колешка Пенелопе Круз.

притисни ентер