Заработува милион долари за неколку часа играње видео игри

Колку вредат неколку часа играње видео игри и неколку твитови за тоа?

Доколку се викате Тајлер Блевинс,на милиони познат како Нинџа , тогаш цената е милион долари. Тој е најследениот играч на видео игри на светот.  Тој беше еден од неколкуте одбрани професионалци од Електроник Артс за промоција на нивната најнова видео игра Апекс Леџендс.

27- годишниот играч , понат по честата промена на бојата на косата за новата игра твитна на 5 февруари , а потоа ја изигра пред над 13 милиони следбеници на стриминг платформата Твич. За тоа му било платено милион долари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2v1 CLUTCH for the win with @Jordan_Fisher

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Претставниците на Електроник Артс одбиваат да ја коментираат сумата , освен дека ангажирале и полско – канадски стример , познат под името Шрауд , кој има речиси 6 милиони следбеници на Твич , како и уште неколку популарни гејмери од целиот свет.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Ninja is...going IN right now" #ApexPartner

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Цената на акциите на ЕА и пазарната вредност се во пораст за 16% или за 4 милијарди долари за само три дена по лансирањето на Апекс леџендс .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Great time with @neymarjr last night! @redbull fam!

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

Само по еден месец играта има над 50 милиони корисници во целиот свет , како резултат на популарноста на Нинџа и другите гејмери.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Best. Laugh. Ever. @basicallyidowrk

A post shared by Tyler Blevins (@ninja) on

притисни ентер