Го препознавате ли Хари Потер? (ФОТО)

Некогаш беше најголемата детска ѕвезда на светот , а сега не може да се препознае. 

Актерот Даниел Ретклиф , кого со години сите го викаат Хари Потер , денеска не може дас е препознае.

Тој го снима новиот трилер ,,Бегство од Преторија” , според вистинска приказна , каде го глуми Тим Џенкин , јужноафрикански активист , кој бил политички затвореник поради противење кон апартхејдот.

Џенкин успеал со уште двајца да побегне од затворот. Актерот , кој годинава ќе наполни 30 години е непрепознатлив под периката , брадата и големите очила.

Преубавата манекенка ги воодушеви своите фанови

Таа се прослави како заштитно лице на познатиот бренд  „Викторија Сикрет“

Преубавата манекенка Роми Стријд ги воодушеви своите фанови ширум светот со новите атрактивни фотографии. Оваа убавица од ден во ден станува се повеќе популарна. Дефинитивно никој не може да остане рамнодушен на нејзината убавина.

Крај за „McLaren 600LT“ после една година произведување

Како што најавија од компанијата „McLaren“ после една година е окончано производството на моделот „600LT“ и на тој начин го прават овој модел уште по ексклузивен.

Последните примероци од овој модел го напуштија погонот за производство и со тоа „McLaren“ заврши уште еден успешен дел од својата историја.

Видео: Најдолгиот зиплајн на светот

На планината Јебел Јаис во Обединетите Арапски Емирати, се наоѓа најдолгиот зиплајн на светот. Долг е скоро три километри.

На овој зиплајн можете да достигнете брзина од дури 170 Км/ч, погледнете во видеото како тоа изгледа во пракса.

притисни ентер