Вил Смит ги исмеа зависниците од Фејсбук и Инстаграм по големиот дефект (ВИДЕО)

Вчера попладне корисниците на социјалните мрежи во целиот свет почнаа да пријавуваат проблеми со користењето на Фејсбук , Инстаграм и Уатсап. 

Некои од корисниците не можеа да се логираат , други не можеа да постираа , некои не можеа да праќаат и добиваат пораки...Станува збор за најдолг прекин во историјата на Фејсбук, што погоди над 2,5 милијарди корисници.

Иако состојбата денеска се нормализираше , многумина во светот и натаму пријавуваат проблеми.  Ваквата состојба беше повод за многубројни исмевања на сметка на зависниците од социјалните мрежи.

Меѓу оние кои се забавуваше , додека милиони страдаа , беше и актерот Вил Смит. Тој објави снимка како игра на сите четири , откако виде дека проработи Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Instagram: Back online. ⁣ ⁣ Me:

A post shared by Will Smith (@willsmith) on

Неговата пародија за неколку часа доби шест милиони лајкови.

притисни ентер